CINEMA LUMIERE

W środę (12 czerwca o godz. 18:00) w ostatnich przed wakacjami BABSKICH WIECZORACH komediodramat „WYMARZONY”. Alice od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany przez nastoletnią matkę. Jean od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci czekających na swoich nowych rodziców. Losy tej trójki splotą się w opowieści o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi. Theo trafia pod opiekę Jeana. Między chłopczykiem, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje uczucia. Tymczasem Alice jeszcze raz musi udowodnić sobie i światu, że jest gotowa do roli matki. Jej spotkanie z Theo i Jeanem okaże się decydujące dla całej trójki. Czy chłopczyk jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę? Wzruszająca i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu. Na seans zapraszają Radio5, www.suwalki24.pl, Pizzeria Da Grasso, Perfumerie Douglas, Szkoła Yogi Ananta, Zielarnia Suwalska, Calypso Fitness & Club, Avon, Przystanek Rozmarino, Recman, Czas na Herbatę, P.W. Kram i Szulc Trading.

W najbliższy czwartek 13 czerwca po raz ostatni zagoszczą u nas:

komedia animowana/familijny „PASKUDY. UGLYDOLLS” w polskiej wersji językowej;
przygodowy/familijny „ALADYN” wytwórni Walta Disneya w polskiej wersji językowej;
melodramat „SŁOŃCE TEŻ JEST GWIAZDĄ”;
horror „HEREZJA”.

Przez kolejny tydzień – co najmniej do 20 czerwca zagoszczą w CINEMA LUMIERE (CHR Suwałki Plaza):

przygodowy/familijny „POKÉMON: DETEKTYW PIKACHU” w polskiej wersji językowej;
akcji/s-f „X-MEN: MROCZNA PHOENIX” w wersji 2D dubbing i 2D napisy (3D dubbing tylko do czwartku 13 czerwca);
dramat muzyczny „ROCKETMAN” – biografia Eltona Johna.

W najbliższy piątek 14 czerwca 3 PREMIERY i jedna nowość. Pierwszą PREMIERĄ jest komedia animowana „AGENT KOT” w polskiej wersji językowej. Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, „agenci ściśle fajni” zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię. Gwiazda dubbingu – Jolanta Fraszyńska jako prowadząca podwójne życie kotka-tajna agentka! Dołącz do Roxi i przyjaciół w sekretnej misji zwierzaków domowych. Poznaj futrzaki, które nie grają w pchełki, bo właśnie prowadzą śledztwo i ścigają przestępców! A może tylko tak im się wydaje…? Wyreżyserowana przez zdobywców Oscara – braci Lauenstein („Luis i obcy” i wyróżniona Nagrodą Amerykańskiej Akademii „Równowaga”) animacja „Agent Kot” to pełna gagów i sympatycznych bohaterów komedia (prawie)sensacyjna , która z łatwością podbije serca widzów w każdym wieku.

Drugą REMIERĄ będzie akcji/przygodowy/s-f „GODZILLA II: KRÓL POTWORÓW” w wersjach 2D dubbing, 2D napisy i 3D dubbing. Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację… a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.

Trzecią PREMIERĄ w tym tygodniu będzie komedia s-f „MEN IN BLACK INTERNATIONAL”. Men in Black zawsze chronili Ziemię przed szumowinami z innych planet. Tym razem zmierzą się z największym globalnym zagrożeniem w historii – w ich organizacji jest… wtyczka. W filmie zobaczymy plejadę gwiazd: Chrisa Hemswortha, Tessę Thompson, Rebeccę Ferguson, Laurenta Bourgeois, Larry’ego Bourgeois oraz laureatkę Oscara® Emmę Thompson i Liama Neesona.

Jedyną nowością w tym tygodniu będzie przygodowy/familijny „DZIEŃ CZEKOLADY”. „Dzień czekolady” to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia! „Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze. Film powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem. Występują w nim m.in. Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot, Marek Bukowski i Witold Dębicki.

We wtorek za tydzień (18 czerwca o godz. 18:15) w ostatnim przed wakacjami KINIE KONESERA pokażemy dramat biograficzny „CAŁA PRAWDA O SZEKSPIRZE”. Film w reżyserii Kennetha Branagh’a to portret ostatnich trzech lat życia Williama Szekspira, kiedy artysta opuszcza Londyn, by wrócić na łono rodziny w Stratford nad rzeką Avon. Po stracie syna, próbuje tam odbudować swe relacje z żoną oraz córkami, a także uporządkować swą spuściznę. Branagh wspólnie ze scenarzystą (Benem Eltonem) przedstawiają wydarzenia z życia mistrza, które są powszechnie znane, ale także – na podstawie pochodzącej z tamtego okresu twórczości Szekspira – próbują wypełnić luki w jego biografii. W 1613 roku, po wielkim pożarze, który strawił budynek Globe Theatre podczas prac nad pierwszą inscenizacją sztuki Szekspira „All is True” („Życie Henryka VIII”), załamany artysta wraca do Stratford. Pracując przez ostanie dwadzieścia lat w Londynie, nieczęsto miał okazję spotykać swych najbliższych – żonę Annę (Judi Dench) oraz córki – Judith (Kathryn Wilder) i Susannę (Lydia Wilson), toteż ich reakcja na jego powrót wcale nie jest entuzjastyczna. Szekspir, zrozpaczony śmiercią syna Hamneta (Sam Ellis), stara się odnaleźć równowagę, pracując nad ogrodem poświęconym synowi. Na cykl filmowy zapraszają Radio 5, www.niebywalesuwalki.pl, Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły, Biblioteka Publiczna, Przystanek Rozmarino, DwuTygodnik Suwalski i Szulc Trading.

Nietypowo, bo w czwartek 20 czerwca zadebiutuje na SEANSE PRZEDPREMIEROWYM (PREMIERA 21 czerwca) horror „LALECZKA”. „Laleczka” przedstawia historię Karen (Aubrey Plaza), która w prezencie urodzinowym daje synowi (Gabriel Bateman) lalkę. Kobieta nie jest jednak świadoma złowieszczej natury zabawki.

Nieco za tydzień – od 21 czerwca oprócz wspomnianej wyżej „LALECZKI” pojawi się komedia „OSZUSTKI” (wyst. Anne Hathaway i Rebel Wilson).

W następnych tygodniach pojawią się m.in.:

 • od 28 czerwca komedia animowana „SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH 2” w polskiej wersji językowej;
 • od 28 czerwca najnowszy film Luca Bessona – thriller/akcji „ANNA”;
 • od 28 czerwca thriller s-f „JA TERAZ KŁAMIĘ” w gwiazdorskiej obsadzie (wyst. Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Agata Buzek, Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Janusz Chabior, Marian Dziędziel);
 • od 5 lipca akcji/przygodowy „SPIDER-MAN: DALEKO OD DOMU” 2D/3D;
 • od 5 lipca komedia „IMPREZOWI RODZICE” (wyst. Alec Baldwin i Salma Hayek);
 • od 5 lipca dramat muzyczny „MOJA GWIAZDA: TEEN SPIRIT” z Agnieszką Grochowską.

  Więcej informacji na www.cinema-lumiere.pl , pod numerem telefonu 87-618-20-23 i naszym profilu na Facebooku.

  ZAPRASZAMY!!!

  „Cinema Lumiere” w Suwałkach

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © e-fm.pl 2017