CINEMA LUMIERE

W czwartek 26 września pożegnamy się z filmem przygodowym „WYPRAWA MAGELLANA” w polskiej wersji językowej.

Przez kolejny tydzień – co najmniej do 3 października będziemy wyświetlać:

· komedię animowaną „ANGRY BIRDS FILM 2” w polskiej wersji językowej;

· sensacyjny „POLITYKA” w reż. Patryka Vegi;

· dramat historyczny „PIŁSUDSKI” z Borysem Szycem w roli głównej;

· dramat historyczny „LEGIONY” w gwiazdorskiej obsadzie;

· thriller/s-f „AD ASTRA” (wyst. Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland, Liv Tyler).

Od 27 września 1 PREMIERA i dwie gorące nowości. Jedyną PREMIERĄ w tym tygodniu będzie komediodramat „(NIE)ZNAJOMI”. „(Nie)znajomi” to wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami. W filmie występują: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat oraz Wojtek Żołądkowicz.

Pierwszą nowością będzie film akcji „RAMBO: OSTATNIA KREW”. Legenda kina akcji, niezniszczalny Sylvester Stallone powraca jako John Rambo, bohater, który uczynił go nieśmiertelnym. Już czas zmierzyć się z przeszłością. John Rambo częściej niż po broń sięga dziś po butelkę. Szuka w niej ucieczki przed powracającymi wspomnieniami dawnych walk i utraconych bliskich. Gdy jednak uprowadzona zostaje córka jego przyjaciółki, John po raz ostatni będzie musiał stanąć do walki. Wkrótce okaże się, że porywacze nieprzypadkowo wybrali ofiarę. Ich prawdziwym celem jest on, John Rambo, z którym mają do wyrównania dawne rachunki. Nie rozumieją, że najtrudniejszym przeciwnikiem jest ten, który nie ma nic do stracenia. Oni pierwsi przelali krew. On zrobi to ostatni…

Powtórkowo – w sobotę i niedzielę 28-29 września o godz. 11:00 pokażemy dokument/religijny „TAJEMNICA OJCA PIO” w wersji z polskim lektorem. „Tajemnica ojca Pio” to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

W najbliższą niedzielę 29 września zapraszamy na PRZEDPREMIEROWY SEANS filmu familijnego/przygodowego „BYŁ SOBIE PIES 2” w polskiej wersji językowej (PREMIERA 4 października). Marcin Dorociński znów użycza głosu najbardziej kochanemu i wyszczekanemu psu w historii kina! Kontynuacja kinowego hitu, który w Polsce zachwycił prawie 650 tysięcy widzów w każdym wieku! Reżyserka najsłynniejszych seriali w historii telewizji przedstawia nie tylko najzabawniejszy, ale najbardziej wzruszający i nieprzewidywalny film roku dla widza w każdym wieku. Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

A za nieco ponad tydzień – od 4 października oprócz wspomnianego wyżej familijnego „BYŁ SOBIE PIES 2” pokażemy film kryminalny „CZARNY MERCEDES” w reż. Janusza Majewskiego (wyst. Maria Dębska, Artur Żmiejwski, Bogusław Linda, Sonia Bohosiewicz) oraz znakomite kino akcji – „JOKER” – w rolach głównych Joaquin Pheonix i Robert De Niro. 8 października w kolejnym KINIE KONESERA – zdobywca Złotej Plamy w Cannes „PARASITE”. Na cykl filmowy zapraszają Radio 5, www.niebywalesuwalki.pl , Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły, Biblioteka Publiczna, Przystanek Rozmarino, Sido Cafe, DwuTygodnik Suwalski i Szulc Trading.

W kolejnych tygodniach pojawią się m.in.:

  • od 11 października komedia animowana „O YETI!” w polskiej wersji językowej.
  • od 11 października POLSKI KANDYDAT DO OSCARA – rewelacja z Festiwali w Toronto i Wenecji – „BOŻE CIAŁO” w reż. Jana Komasy;
  • od 11 października komediodramat/kryminalny „ŚLICZNOTKI” z Jennifer Lopez;
  • 16 października w BABSKICH WIECZORACH „GLORIA BELL” z Julianne Mooere w roli głównej.

    Więcej informacji na www.cinema-lumiere.pl , pod numerem telefonu 87-618-20-23 i naszym profilu na Facebooku.

    ZAPRASZAMY!!!

    „Cinema Lumiere” w Suwałkach

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © e-fm.pl 2017