CINEMA LUMIERE

W pierwszych po wakacjach BABSKICH WIECZORACH – już w najbliższą środę 11 września o godz. 18:00 zobaczymy niezwykły film – „SZTUKĘ ŚCIGANIA SIĘ W DESZCZU”. Denny (Milo Ventimiglia) to kierowca wyścigowy bez reszty oddany swemu kochającemu, mądremu, przejawiającemu niemal ludzkie cechy psu o imieniu Enzo. Enzo (głos: Kevin Costner) jest dla Denny’ego więcej niż zwierzakiem domowym – to jego najlepszy przyjaciel. Pewnego dnia Denny poznaje nauczycielkę Eve (Amanda Seyfried); jakiś czas później zakochani pobierają się, wkrótce potem rodzi im się dziecko. Z pomocą Eve i Enzo Denny uczy się zasad życia rodzinnego, również w czasach kryzysu, korzystając z lekcji, które pobierał się na torze wyścigowym. Wzruszający, chwilami wręcz porywający, ale i bardzo zabawny film ukazuje świat ludzi z perspektywy Enzo, prezentując unikalny punkt widzenia psa na zawiłości życia rodzinnego i problemy współczesnego człowieka. „Sztukę ścigania się w deszczu” wyreżyserował Simon Curtis, na podstawie bestsellera Gartha Steina. Na film zapraszają Radio 5, www.suwalki24.pl , Perfumeria Douglas, Pizzeria Da Grasso, Restauracja North Fish, Przystanek Rozmarino, Perfumeria Eyfel, Calyspo Fitnes & Club, P.W. Kram, Salon optyczny Doktor Marchewka, Recman, Zielarnia Suwalska, Szulc Trading, Studio Ruchu z ul. Bydgoskiej, Suwalskie Centrum Finansowe, R&P New Media.

W najbliższy czwartek 12 września pożegnamy się filmem animowanym/przygodowym „MAGICZNY DYWAN” w polskiej wersji językowej.

Przez kolejny tydzień – co najmniej do 19 września będziemy wyświetlać komedię animowaną/przygodowy „TOY STORY 4″ wytwórni Disney/Pixar w polskiej wersji językowej, najnowszy film Patryka Vegi – „POLITYKA” w gwiazdorskiej obsadzie i horror „TO: ROZDZIAŁ 2”.

Od 13 września 2 PREMIERY. Dla najmłodszych widzów pierwszą z nich jest animowany/przygodowy „WYPRAWA MAGELLANA” w polskiej wersji językowej. Stań za starami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Wspaniała animowana megaprodukcja, która przeniesie widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła. Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!

Drugą PREMIERĄ będzie dramat historyczny „PIŁSUDSKI”. To nie miało prawa się udać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

W kolejny wtorek – 17 września o godz. 18:00, w kolejnym KINIE KONESERA zaprezentujemy francuski dramat „NA ZAWSZE RAZEM”. David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą – uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem. Na cykl filmowy zapraszają Radio 5, www.niebywalesuwalki.pl , Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły, Biblioteka Publiczna, Przystanek Rozmarino, DwuTygodnik Suwalski i Szulc Trading.

A za nieco ponad tydzień – od 20 września komedia animowana „ANGRY BIRDS 2” w polskiej wersji językowej, akcji/s-f „AD ASTRA” (wtór. Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland) oraz dramat historyczny „LEGIONY”. W poniedziałek 23 września zapraszamy na dokument/religijny „TAJEMNICA OJCA PIO” w wersji z polskim lektorem.

W kolejnych tygodniach pojawią się m.in.:

  • od 27 września komediodramat „(NIE)ZNAJOMI” w gwiazdorskiej obsadzie (Tomasz Kot, Łukasz Simlat, Maja Ostaszewska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Aleksandra Domańska, Wojciech Żołądkiewicz);
  • od 27 września akcji/sensacyjny „RAMBO: OSTATNIA KREW” z Sylvestrem Stallone.
  • od 29 września przygodowy/familijny „BYŁ SOBIE PIES 2” w polskiej wersji językowej;
  • od 4 października „JOKER”.

    Więcej informacji na www.cinema-lumiere.pl , pod numerem telefonu 87-618-20-23 i naszym profilu na Facebooku.

    ZAPRASZAMY!!!

    „Cinema Lumiere” w Suwałkach

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © e-fm.pl 2017