CINEMA LUMIERE

We wtorek 7 maja o godz. 17:45 w KINIE KONESERA „ZŁODZIEJASZKI”. „Złodziejaszki” to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości. Film Horekazu Koreedy zwyciężył w tegorocznym rozdaniu Asian Film Awards, a do statuetki dla najlepszego filmu dołożył nagrodę za muzykę dla Haruomi Hosono. To już kolejna nagroda na koncie japońskiego arcydzieła, którego kariera rozpoczęła się od Złotej Palmy w Cannes i nominacji do Oscara. Na cykl filmowy zapraszają Radio 5, www.niebywalesuwalki.pl, Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły, Biblioteka Publiczna, Przystanek Rozmarino, DwuTygodnik Suwalski i Szulc Trading.

W najbliższy czwartek 9 maja po raz ostatni w CINEMA LUMIERE pojawią się komedia animowana „PRAZIOMEK” w polskiej wersji językowej oraz 3 wersje „AVENGERS: KONIEC GRY” (2D napisy, 3D dubbing i 3D napisy).

Przez kolejny tydzień – co najmniej do 16 maja zagoszczą u nas przygodowy/akcji/s-f „AVENGERS: KONIEC GRY” Marvel Studio w wersji 2D dubbing oraz horror „SMĘTARZ DLA ZWIERZAKÓW” – ekranizacja bestsellera Stephena Kinga.

W najbliższy piątek 10 maja zapraszamy aż na 4 PREMIERY!!! Dla młodszych widzów pierwszą z nich będzie komedia animowana/przygodowy/familijny „KRAINA CUDÓW” w polskiej wersji językowej. Kolorowa, magiczna animacja. June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę.

Drugą PREMIERĄ będzie thriller/kryminalny „PODŁY, OKRYTNY, ZŁY”. Niewinna twarz Teda Bundy’ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lily Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

Trzecią PREMIERĄ w tym tygodniu będzie komedia „NIEDOBRANI”. Fred nie jest typem amanta. Potargana broda, kilka zbędnych kilogramów i ciuchy z liceum nie czynią go ikoną stylu. Niewyparzony język i specyficzne poczucie humoru utrudniają zawrotną karierę. Charlotte jest jego zupełnym przeciwieństwem. Piękna, ambitna i powściągliwa, przebojem zdobywa polityczne szczyty i mogłaby mieć każdego mężczyznę, gdyby tylko znalazła czas na życie prywatne. Gdy Fred Flarsky spotyka po latach swoją dawną nianię Charlotte Field, w której kochał się skrycie jako nastolatek, on jest bezrobotnym dziennikarzem, a ona amerykańską Sekretarz Stanu. Wydaje się, że nie ma na świecie bardziej niedobranej pary. A jednak coś iskrzy. I to na tyle intensywnie, że Charlotte wbrew protestom doradców, zatrudnia Freda jako autora swych przemówień. Facet ma dobre pióro, jeszcze lepsze serce, ale w wielkim świecie porusza się jak słoń w składzie porcelany. Ona zaś właśnie ogłasza swą kandydaturę na stanowisko prezydenta. Konkurenci już zacierają ręce, bo Fred z pewnością zaprzepaści jej karierę. Chyba, że świat zobaczy w nim to, co dostrzegła ona… Komedia producentów hitów „SĄSIEDZI”, „SAUSAGE PARTY”, „WPADKA” i „ATOMIC BLONDE”. Piękna laureatka Oscara CHARLIZE THERON i niepoprawnie zabawny SETH ROGEN w komedii o tym, że czasem najbardziej zgrane są niedobrane pary.

Czwarta i ostatnia PREMIERA to horror „TOPIELISKO. KLĄTWA LA LLORONY”. La Llorona. Płacząca kobieta. Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami. Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu. Teraz jej łzy są wieczne. Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni. La Llorona czai się w ciemności i poluje na dzieci, rozpaczliwie usiłując zastąpić nimi własne. Z każdym kolejnym stuleciem jej żądza stawała się coraz bardziej nienasycona… a jej metody — coraz okrutniejsze. W latach 70. XX wieku w Los Angeles La Llorona grasuje w mroku nocy, prześladując dzieci. Pracownica opieki społecznej, która zignorowała ostrzeżenie matki z problemami podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, wkrótce trafia wraz ze swoimi małymi dziećmi do przerażającego nadprzyrodzonego świata. Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara. Strzeżcie się jej mrożącego krew w żyłach lamentu… Nie cofnie się przed niczym, aby zwabić was w ciemność. Bo jej cierpienie nie ma końca. Jej dusza nigdy nie zazna spokoju. Nie ma ucieczki od klątwy La Llorony.

W środę 15 maja o godz. 18:30 w BABSKIM WIECZORZE zapraszamy na melodramat „TO WŁAŚNIE ŻYCIE”. Złożona z kilku nowel historia rodziny z Nowego Jorku, której losy znaczone są licznymi tragediami. Punktem wyjścia tej opowieści jest pytanie co by było gdyby: gdyby rodzice nigdy się nie spotkali, gdyby nie doszło do wypadku, gdyby ktoś w porę zauważył pędzący autobus. Reżyser Dan Fogelman zwraca uwagę na kruchość ludzkiego życia i na to, że z kluczowymi decyzjami nie warto zwlekać, bo w końcu może być za późno. Dan Fogelman („Tacy jesteśmy”) przedstawia poruszającą opowieść o codzienności, wielką sagę, w której wystąpili Oscar Isaac, Olivia Wilde, Antonio Banderas, Annette Bening, Olivia Cooke, Sergio Peris-Mencheta, Laia Costa, Alex Monner i Mandy Patinkin. Na seans zapraszają Radio5, www.suwalki24.pl, Pizzeria Da Grasso, Perfumerie Douglas, Szkoła Yogi Ananta, Zielarnia Suwalska, Calypso Fitness & Club, Avon, Przystanek Rozmarino, Recman, Czas na Herbatę, P.W. Kram i Szulc Trading.

Dzień później – w czwartek 16 maja zapraszamy na SEANS PRZEDPREMIEROWY filmu akcji „JOHN WICK 3″ (PREMIERA 17 maja). Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelnie poważne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, Wick staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której nikt nie jest w stanie się oprzeć. Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie mógłby się skryć. Nie ma takiego twardziela, który stanąłby po jego stronie. Jego tropem rusza nawet tajemnicza piękność (Halle Berry), której boją się nawet umarli. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca? Bądźmy poważni. Gdy cały świat staje przeciwko niemu… Tym gorzej dla świata. Producent „SICARIO”, „MIASTA ZŁODZIEI” i „NIEZNISZCZALNYCH” nadaje globalny zasięg kultowej serii. Keanu Reeves powraca w towarzystwie dwóch laureatek Oscara Halle Berry i Anjeliki Huston, w pełnej akcji i czarnego humoru filmowej petardzie! Jeszcze więcej wrogów, międzynarodowa intryga i koń o zabójczych skłonnościach!

Od 17 maja oprócz wspomnianego wyżej „JOHNA WICKA 3″ polecamy muzyczny/obyczajowy „LET’S DANCE”. 21 maja w kolejnym KINIE KONESERA – rewelacja z Festiwalu w Cannes – komediodramat „SZCZĘŚLIWY LAZZARO”.

W następnych tygodniach pojawią się m.in.:

  • od 24 maja animowany/przygodowy „PANDA I WANDA”;
  • od 24 maja przygodowy „ALADYN” wytwórni Walta Disneya;
  • od 24 maja melodramat „TRZY KROKI OD SIEBIE”;
  • od 24 maja horror „BRIGHTBURN: SYN CIEMNOŚCI”;
  • od 31 maja animowany/przygodowy „PASKUDY. UGLYDOLLS” w polskiej wersji językowej;
  • od 31 maja przygodowy/akcji „POKÉMON. DETEKTYW PIKACHU” w polskiej wersji językowej;
  • od 31 maja horror „HEREZJA”.Więcej informacji na www.cinema-lumiere.pl , pod numerem telefonu 87-618-20-23 i naszym profilu na Facebooku.

    ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © e-fm.pl 2017